Wydaje się, że ruch jest często postrzegany przez ludzi jako zło konieczne. Jednak jest on niezwykle pożyteczny dla zdrowia. Odpoczynek połączony z ruchem umożliwia odprężenie mózgu. Natomiast ucieczka od wysiłku fizycznego nie przyczynia się do zachowania zdrowia. Zdaniem Arystotelesa nic tak nie niszczy organizmu, jak długotrwała fizyczna bezczynność.

Żadne leki nie zastąpią ruchu i kontrolowanego wysiłku fizycznego. Natomiast ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek. Wpływa on bowiem korzystnie na ciało i psychikę. Aktywność fizyczna obniża niepokój, napięcie oraz pomaga w walce z depresją. Tym samym wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Regularne ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Siedzący tryb życia jest jedną z przyczyn tych chorób.

Współczesny człowiek prawie zupełnie przestał dbać o swoją sprawność fizyczną, przestał być aktywny. Około 90% czasu spędza on w pozycji siedzącej, leżącej lub półzgiętej. Do pracy jeździ najczęściej autem, zaś piętra budynków pokonuje w windzie. Lenistwo tłumaczy brakiem czasu, nadmiarem obowiązków lub przepracowaniem.

Powinniśmy uświadomić sobie wreszcie, że ruch jest niezbędny w każdym wieku. Mało aktywny tryb życia powoduje u wielu osób nadwagę lub otyłość. Gimnastyka i uprawianie sportów bardziej służą utrzymaniu zdrowej kondycji, aniżeli ciągłe kontrolowanie ilości kalorii na opakowaniach. Aktywny tryb życia pomaga dłużej zachować zdrowie, sprawność fizyczną i młodość; jest jednym z czynników długowieczności. Ruch fizyczny obniża ciśnienie krwi, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Tym samym wpływa on na wymodelowanie sylwetki. Aktywność fizyczna pomaga również w radzeniu sobie ze stresem oraz poprawia nastrój. Wpływa korzystnie na wzmocnienie mięśni i kości. Poprawia także pracę układu sercowo–naczyniowego. Im więcej człowiek porusza się, tym lepiej dla jego ciała.

Produkty aloesowe, które doskonale pasują do aktywnego trybu życia to:

Miąższ aloesowy, Forever active HA, Nature Min, Forever Calcium, Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca, Aloe MSM Gel

Miąższ aloesowy – jest niezwykle bogaty w wartości odżywcze, ma on zdolność szybkiej i sprawnej regeneracji tkanek. Dla naszego organizmu woda stanowi bardzo ważny czynnik, a jej utrata jest główną przyczyną starzenia się naszego ciała. W miąższu aloesowym znajduje się wiele substancji silnie higroskopijnych, które mają moc wychwytywania i zatrzymania w sobie każdej cząsteczki wody która znajdzie się w pobliżu.

Forever Active HA – naturalnie wspiera stawy, ponieważ jedna cząsteczka tego kwasu ma zdolność przyciągania 1000 cząsteczek wody.

Forever Calcium –  produkt ten zawiera naturalnie łatwo przyswajalny wapń z witaminą D i magnezem. Dzięki właśnie temu połączeniu może on maksymalnie wchłonąć się do organizmu, co wzmacnia kości i zęby.

Forever Nature Min –  wzmacnia kości, zęby, paznokcie oraz włosy.

Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca – dzięki zawartości głęboko penetrującego miąższu, mentolu, olejku eukaliptusowego i innych, jest niezwykle pomocna w rehabilitacji po urazach, jak również w odnowie biologicznej po ciężkich treningach sportowców.

Aloe MSM Gel – dla każdego kto chce zachować sprawność swojego organizmu. Dzięki połączeniu bio-siarki z miąższem aloesowym składniki odżywcze głęboko wnikają w tkanki.

Połączenie ruchu z systematycznym stosowaniem wybranych produktów wspomagających nasz organizm, jest gwarancją aby długo cieszyć się zdrowiem i życiem. Ruch jest bardzo ważny dla organizmu. Jest on biologiczną potrzebą organizmu i najważniejszym źródłem jego zdrowia. Niestety współczesne społeczeństwo o nim zapomniało.